WCZASY W CHORWACJI  2017

NIERUCHOMOŚCI W CHORWACJI

  • HR
  • PL
  • GB
domy, Šibensko Kninska
Rodzaj:
domy
Miejscowość/Wyspa:
Primošten
Cena: 1 750 000 EUR
domy, Zadarska
Rodzaj:
domy
Miejscowość/Wyspa:
Zadar
Cena: 1 150 000 EUR
mieszkania, Splitsko Dalmatinska
Rodzaj:
mieszkania
Miejscowość/Wyspa:
Trogir
Cena: 130 500 EUR
Chcesz sprzedać lub wynająć mieszkanie, dom, lokal lub inną nieruchomość, wyslij nam jej podstawowe dane i fotografie.
ZŁÓŻ OFERTĘ ONLINE
a umieścimy ją w naszej ofercie.
Jeśli chcesz kupić lub wynająć mieszkanie, dom, lokal lub inną nieruchomość, której nie znalazłeś w naszej ofercie
ZGŁOŚ ZAPOTRZEBOWANIE
a znajdziemy ją dla Ciebie.

Wyszukiwarka ofert

miasto

Szczegóły oferty
oferta nr: 5540963
status: sprzedaż
województwo: Zadarska
miasto: Maslenica
pow.użytkowa: 80 m2
pow. działki: 500 m2
cena: 150 000 EUR (1 875 EUR/m2)
czynsz: -
Dodatkowe informacje
ilość pokoi: 4
piętro: parter
ogrzewanie: -
balkon: -
rok budowy: -
garaż: -
widok na morze:
odległość od morza: -
nieruchomości
Lokalizacja: Maslenica - Jesenice

Dom ma 80 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej:

50m2 na piętrze (umeblowany) i

30m2 na parterze (luksusowo urządzony),

Oddzielne wejścia.

Garaż

Działka 500 metrów kwadratowych.

Dom jest otoczony jest roślinnością z każdej strony.

Widok na morze.

Odległość od plaży 150 metrów

CENA: 150.00 EuroMaslenica (Jasenice) to miejscowość znana z silnych porywów wiatru pod nazwą BURA, można tu z mostu skakać na BUNGIE.

Dwadzieścia kilometrów dalej znajduje się kanion rzeki Zrmanji, gdzie mogą się bawić miłośnicy RAFTINGU.

Droga dalej prowadzi na Velebit (Park Przyrody Velebit), pod Tulove grede aż do Parku Narodowego Paklenica i pozostałych atrakcji.

W załączniku zdjęcia z NP Paklenica, PP Velebit oraz Raftingu na rzece Zrmanja.

RAFTING

Zrmanja Rafting jest wyprawa wzdłuż wspaniałej dzikiej rzeki - kanionem rzek Zrmanja i Krupa w parku przyrody Velebit. Idealnie czyste i zielone wody, kaskady i wodospady, ukryte baseny i strome kaniony zachwycają i czynią wycieczkę raftingu na rzece Zrmanja niezapomnianym wrażeniem.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Nawet dzieci od 8 lat w towarzystwie rodziców mogą uczestniczyć w tej wyprawi. Przez częste zmiany stanu wody bywa nazwana „Piękną i Bestią”, dlatego rafting jest atrakcyjny, ale dostosowany do potrzeb gości w każdym wieku. Zrmanja wypływa z miejsca o tej samej nazwie, a na długości aż 69 kilometrów wcina się głęboko w krasowy Velebit, dowodząc swej niezwykłej siły i tworząc jedyne w swoim rodzaju kaniony i widoki. Tereny po obu brzegach bogate są w różnorodne gatunki roślin i zwierząt, które spotkać można podróżując do ujścia rzeki do zalewu zwanego Novigradsko More.

PN PAKLENICA

Park Narodowy Paklenica (wejście Starigrad), znajdujący się na zwróconych w stronę morza zboczach gór Velebit, znany jest z atrakcyjnych kanionów Velika i Mala Paklenica, głęboko wrzynających się się w góry. Pionowe skały kanionu Velika Paklenica, wysokie na ponad 400 metrów, znajdują się przy samym wejściu do parku, bezpośrednio przy morzu, co czyni park jednym z najbardziej znanych i atrakcyjnych miejsc wspinaczkowych w Europie.

Mniej znanym faktem jest to, że Park Narodowy Paklenica jest obszarem wyjątkowo różnorodnych form geomorfologicznych, które na ziemi i pod jej powierzchnią skrywają endemiczne gatunki roślin i zwierząt. Z 1000 odnotowanych gatunków i podgatunków, 79 jest endemicznych. Wyjątkowość parku wynika z jego niespotykanego piękna przyrody - skał kanionu wysokich na 700 metrów, płaskowzgórzy, obrosłych skąpą trawą i gęstych lasów dębów omszonych, grabów wschodnich i sosen czarnych, a także bogatego dziedzictwa kulturalno-historycznego, setek kilometrów szlaków górskich oraz mrożących krew w żyłach konkursach w szybkiej wspinaczce na wielkie skały.Z atrakcjami dzikich lasów i stromych skał Parku Narodowego Paklenica konkurują podziemne groty i jaskinie, które przed 30 tysiącami lat służyły jako domy dla niedźwiedzi jaskiniowych oraz dla polujących na nie ludzi, a później były przerabiane na mniejsze budynki gospodarcze, w których pozostałości ceramiki, broni i kości „opowiadają” swoją historię ciekawym spacerowiczom i miłośnikom gór.

Spośród 90 jaskiń i grot, które znajdują się w Parku Narodowym Paklenica, obowiązkowo trzeba zobaczyć jaskinię Manita peć, która zachwyci Was już pierwszą salą, a następnie liczącymi 80 tysięcy lat niezwykłymi stalaktytami i stalagmitami, swoimi kształtami przypominającymi organy, hełm i czarownicę (tak też zostały nazwane).

Ścieżki edukacyjne i rowerowe, obok których gdzieniegdzie płyną potoki, poprowadzą Was po Parku Narodowym Paklenica, pokazując , oprócz surowych skał, także chronione motyle, niezwykłe ptaki i rzadkie rośliny, a także dzieła rąk ludzkich - paklenickie młyny wodne.

VELEBIT

Pasmo górskie z bardzo unikatną scenerią przyrodniczą w środkowej części regionu Licko-senjkiego. Na Jadranie nie isnieje podobny masyw górski z tak długim szczytem, który bezpośednio przebiega wzdłuż morza i łączy tak różnorodny krajobraz, jakim jest pasmo górskie Velebit. Całe góry z unikatnymi reliefami i właściwościami wegetacji są chronionym terytoriem i jako park przyrodniczy wpisany został do spisu UNESCO. Węższe terytorium w środku parku - Paklenica i Północny Velebit - jest chronione jako park narodowy. W parku narodowym Północny Velebit bardzo ostro chronione są rezerwaty przyrodnicze Hajduczki kukovi k Rożanski kukoci, rezerwat wegetacji leśnej Sztirovasza i ogród botaniczny w Zviżanie. Velebit jest bardzo pociągający swoimi bardzo unikatnymi kształtami skalnych reliefów i obfitymi Hory, które podkreślają przepiękny krajobraz. Z reliefów tworzą się markantne wierzchołki i malownicze wieże skalnych formacji, ściany i poprzeczki skalne, doliny, rokliny, ale również speleologiczne obiekty unikatnych rozmiarów z obfitą dekoracją przyrodniczą jaskiń. W zespole masywu kwiecistego znajduje się ponad 2600 rodzaji roślin, z których 80 jest endemitów. Za wspomnienie na pewno zasługują również egzemplarze fauny, które znajdują się tylko tutaj.

Mirko Daničić
numer licencji: 11729

CROPOL NIERUCHOMOŚCI, Mirko Daničić
43-100 Tychy, Plac Filipa Nowary 21
tel. +48 603893120, +48 32 3286422  fax.: 032 227 1462
e-mail: biuro@cropol.pl
Skype: cropol-md

Projekt Cropol - Realizacja ProNet sp. z o.o.